top of page

Çocuğunuza İngilizce sayı saymayı öğretin!

Dil öğretiminin temelinde çocuğa empati ve “yapabilirim” duygusu aşılama gibi değerlerin yanı sıra her kavramın anlayabileceği bir dilde verilmesi ve çerçevenin tamamen pedagojik olarak onaylanması çok önemlidir. .


1. Doğru İngilizce telaffuz


Çocuğunuza İngilizce dilinde 20'ye kadar sayın


Sondan başa kadar sayın, ardından ritmik olarak her birini 5'er 5'er saymalarını isteyin. Sayma görevinde herhangi bir yerde durun ve sayıların İngilizce telaffuzu hakkında anında geri bildirim verin.


Daha sonra, çocuğunuzla birlikte odadaki nesneleri önce birlikte, sonra tek başına saymasını isteyerek uygulamaya devam edin ve tekrarlayın. Bu aktiviteye oyuncaklar, kitaplar şeklinde devam edin ve günlük rutininizin bir parçası haline getirin.
2. Doğal yöntemle İngilizce saymayı öğretin


Çocuğunuzun dil becerilerini geliştirmek için, en sevdiği hikaye veya çizgi filmdeki karakterlerin bir kısmını yüksek sesle okuyun. Telefon numaraları, doğum tarihleri, plakalar sayıları anlamlandırmak için ideal kavramlardır. Paragrafı bir kez okuyun, ardından İngilizce yazmalarını isteyin. En önemlisi, bunu günlük aktivitelerinizin bir parçası haline getirin.
3. Çocuklar için Oyun tabanlı İngilizce öğrenme


Aklında bir sayı tut


İngilizce sayılar olarak bu sayının ne olduğunu tahmin etmelerini isteyin. Önceden belirlenmiş bir sayı seçin ve çocuğunuzdan bunun ne olduğunu tahmin etmesini isteyin.


Qkids English, Avrupa ortak dil çerçevesi (CEFR) dahilindeki başlangıç ​​ve ileri seviyelere sahip uluslararası bir İngilizce dil eğitim programıdır, burada çocuğunuza İngilizce sayıları eğlenceli ve motivasyonla kolayca öğretebilirsiniz. Qkids çocuklar için İngilizce Programı Pedagojik formasyon ve uluslararası öğretim için tamamı TESOL sertifikasına sahip 15.000'den fazla öğretmene ev sahipliği ypmaktadır.


Dünya çapında 2,2 milyondan fazla aktif öğrenciye sahiptir. Etkileşimli arayüzü, 12 seviyede 790 farklı dersten oluşur. Dinlemeye ek olarak, dersler çocuğunuzun okuma, konuşma, kelime bilgisi, telaffuz ve dilbilgisi becerilerinin yanı sıra sayıları doğru bir şekilde öğrenmesine yönelik öğrenme modüllerini içerir. Ayrıca ders içeriğine göre özelleştirilmiş alıştırma bölümleri ve video eğitimleri de ders içeriğinde yer almaktadır. Çocuklar için İngilizce çevrimiçi eğitim platformu, dünyada okul öncesi İngilizce dil gelişimi alanında lider bir konuma sahiptir.


Sayılar hayatımızın bir parçasıdır. Bunu ne kadar çok tekrarlarsanız ve çocuğunuzun bundan zevk almasını sağlarsanız, çocuğunuz o kadar hızlı öğrenir. Şimdi hemen tüm dünyada lider çocuklar için İngilizce Programını indirin ve çocuğunuza eğlenceli bir şekilde saymayı öğretin!

Comments


bottom of page