top of page

Çocuklar için bilgi kartları ile İngilizce öğretimi

Güncelleme tarihi: 1 Ara 2023


İngilizce dilini öğrenmenin çeşitli yolları vardır. En iyi yöntemlerden biri de bilgi kartları kullanmaktır. Bu bilgi kartlarının her iki yüzünde de İngilizce dili hakkında değerli bilgiler yer almaktadır. Bu İngilizce dil kartlarında resimler, cümleler, eş anlamlı kelimeler ve örnekler gibi bilgiler bulabilirsiniz.

Bu kartlar İngilizce kelime, gramer, telaffuz, konuşma ve daha fazlasını öğrenmek için uygun bir araçtır. Bu bilgi kartlarını kullanarak, sınıf oturumları sırasında zor kelimelere aşina olabilirsiniz.

Bu nedenle, çocuklar için bilgi kartları ile İngilizce öğreten birçok uygulama vardır. Çocuklara İngilizce dersleri için bilgi kartlarını kullanarak çocuklarınızı başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitebilirsiniz.

Çocukların İngilizce dersleri için Bilgi Kartlarının faydaları nelerdir?

Çocuklara bilgi kartları ile İngilizce öğretmek, onların bilgi düzeylerini ve öğrenme becerilerini geliştirmede en büyük yardımı sağlar.

Çocuklar uzun süre yüksek konsantrasyon seviyesini koruyamazlar, bu nedenle bilgi kartları öğrenme sürecini onlar için kolaylaştırır ve eğlenceli ve oyun benzeri bir aktiviteye dönüştürür.

Tanıdık görsellerin (bilgi kartlarındaki görseller) çocukların öğrenme sürecinde çok önemli bir rol oynadığını unutmayalım.

Bilgi kartları ile İngilizce öğrenmek çocukları düşündürür.


Teaching English with flashcards

Bilgi kartları ile İngilizce öğretimi

Kartın bir yüzünde istenen kelime, diğer yüzünde ise anlamı gösterilerek çocuklar hedef dilde düşünmeye teşvik edilir.

Çocuklara hem resmi hem de kelimeyi gösterdiğinizde, zihinlerinde resim ve kelime arasında bir köprü kurulur. Sonuç olarak, çocuk o nesneyi gerçek dünyada her gördüğünde adını hatırlayacaktır.

Sınıfınıza biraz renk, coşku ve yaratıcılık katarsanız, öğrencileriniz için öğrenme deneyimini önemli ölçüde geliştirmiş olursunuz.

Çocuklar için bilgi kartlarıyla İngilizce öğretmek için önerilen web sitelerinden biri qkidsenglish'tir. Bu siteyi ziyaret ederek, çeşitli bilgi kartı türlerini tanıyabilirsiniz.

Farklı bilgi kartı türleri nelerdir?

Genel olarak, bilgi kartları çocuklara İngilizce öğretmek için kullanılır ve çocukların kelime, ifade, sayı ve temel kavramları öğrenmelerine yardımcı olmak için resimler ve kelimeler kullanılır. Burada, çocuklara İngilizce öğretiminde kullanılan bazı bilgi kartları türlerini açıklayacağız:

1. Kelime Bilgi Kartları:

Bu tür bilgi kartları, bir nesnenin veya fikrin resmini ve ilgili İngilizce kelimeyi içerir. Bu bilgi kartları, çocukların kelimeleri ilgili resimlerle ilişkilendirerek öğrenmelerine yardımcı olur.

2. İfade Bilgi Kartları:

Bu tür bilgi kartları İngilizcede basit ve yaygın olarak kullanılan ifadeleri içerir. Her bir ifade ayrı bir kart üzerinde yer alır ve çocuklar ifadeleri okuyup pratik yaparak konuşma ve anlama becerilerini geliştirebilirler.

3. Sayı Kartları:

Bu tür bilgi kartları çocuklara sayıları öğretmek için kullanılır. Her sayı bir resim olarak gösterilir ve çocuklar sayılarla özdeşleşmiş oyunlar ve aktiviteler aracılığıyla sayıları öğrenebilirler.

4. Alfabe Bilgi Kartları:

Bu tür bilgi kartları çocuklara alfabeyi öğretmek için kullanılır. Her harf bir resim ve metin olarak gösterilir ve çocukların telaffuz ve harf tanıma pratiği yapmalarına ve alfabeyi öğrenmelerine olanak tanır.

5. Dijital Bilgi Kartları:

Akıllı telefonunuza kolayca özel bir flashcard uygulaması yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Bu yöntemle çocuklar için bilgi kartlarıyla İngilizce öğretmek çok daha iyi, hızlı ve kolaydır. İstediğiniz zaman uygulamanıza kolayca yeni kelimeler ekleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda yeni içeriği gözden geçirebilirsiniz.


Ayrıca, resimlerin olmadığı boş bilgi kartları kullanabilirsiniz ve çocuklar eğitim için üzerlerine kendi kelimelerini, cümlelerini veya sayılarını yazabilirler. Bu yöntemle çocuklar için bilgi kartlarıyla İngilizce öğretiminde, çocukların yazma yeteneklerini geliştirirken öğrenmede yaratıcılıklarını ifade etmelerini sağlar.

Son söz

Çocukların İngilizce derslerinde kullanılan bilgi kartlarının, çocuklara çeşitli konuları öğretmek için etkili bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır çünkü bu kartlar beynin görsel imgeleri kaydeden ve işleyen kısmına bağlıdır.

Görsel hafıza aslında insan hafızasının en güçlü kısmıdır. Çoğu çocuk 12 ila 18 ay arasında farklı sesleri ve renkleri tanımaya başlar ve bunlardan zevk alır. Çocuklar için bilgi kartları ile İngilizce öğretmek sadece çocuklar için değil, her yaştan dil öğrenenler için etkilidir.

Bilgi kartlarını sadece dil öğrenimi için değil, diğer kavramları öğrenmek için de kullanabilirsiniz. Dil öğrenme bilgi kartlarını edinmenin maliyeti çok düşük olmasına rağmen, bunları kullanmak eğitim içeriğini pekiştirmek için oldukça faydalı olabilir.


Comments


bottom of page