top of page

Çocuklar için İngilizce Hikayeler National Geographic Learning Qkids'te!


İngilizce hikayeler çocuklara için
çocuklar için hikayeler

Çocuklar için Qkids İngilizce hikayeleri, benzersiz öğretim metodolojisi yaklaşımıyla çocuğunuzun İngilizce öğrenme aşamasında son derece önemlidir.


Çocuğunuzun kurgu becerisine önemli katkı sağlayacak Qkids hikayeleri; Eğlenceli karakterler Koby, Momo ve arkadaşları ile öğrencinin iç dünyasıyla güçlü bir bağ kurarken, karakterleri farklı senaryolarla canlandırmak olaylar arasında ilişki kurma, sebep-sonuç ilişkisi kurma ve sonuç ilişkisi kurma aşamalarına ciddi katkı sağlayacaktır. kavramsal öğretimi eğlenerek gerçekleştirmek.


Her çocuk ve öğrenme süreci parmak izi gibi benzersizdir, çocuğunuz hikayelerde bazı karakterlerde kendini bulur, bazılarında ise aile bireylerinin davranışlarını ve bazen kendi davranışlarını, hikayelerin çocukların zihinsel gelişimine etkisini sorgulama fırsatı bulur. Erken çocukluk dönemindeki çocuklar sandığınızdan çok daha fazla, bu doğrultuda çocuklar için hazırlanmış hikaye. İçeriğin yaşa uygun olması önemlidir ancak hikâyelerle dil eğitimi amaçlanıyorsa görsellerle beslenmeli ve dil kurallarının doğru sıklıkta tekrarlanarak çocuğunuza istenilen kelimeleri belirli aralıklarla kullanmasını sağlamalıdır.


Çocuklar için İngilizce hikayeler, çocukların her aşamada okumayı sevecekleri konulardan olmalı, Qkids hikayeleri hem müfredatla ilgili hem de sevimli karakterlerle sürükleyici bir kurguyla çocuğunuza okumayı sevdiriyor. Çocuklara en aktif yaş aralığında okuma alışkanlığı kazandırmak ve okurken eğlendirmek gelecek için çok faydalı olacaktır. Çocuklar için İngilizce hikayelere erişmek için tıklayın.


Çocuklar için ingilizce hikayeler Qkids English'te
Çocuklar için ingilizce hikayeler

Hikayelerin çocuklar için önemi


Doğrudan hikaye kurgusu içinde öğrenmenin yanı sıra, içerik üzerinden bilgi akışına bir dizi öğretici kelime anlamları ve durum analizi yüklenebilir, bu nedenle çocuğunuzu bir araya getirdiğiniz tüm hikayelerin bir üstten bakışla kontrol edilmesi önemlidir. ve hassas bir şekilde filtrelenir. Gelişiminin erken döneminde olan çocuk, "Momo arabadan indi, sıkıcı trafikte sıkıldı" gibi bir cümleden aslında trafiğin sıkıcı bir unsur olduğu izlenimini edinebilir ve bu, bazı ön yargıların temelini oluşturabilir. çocuğunuzun yetişkinliğine geçecektir. Ancak trafik değil, trafikte beklemek Momo için sıkıcı ve hikayede bir çocuğa aktarılması gereken Momo'nun o anki duyguları, çocuğunuzun zihnine yürütülen kodlamaların gelecekteki yansımalarıdır. ifadesi aslında küçük bireylerin zihin haritalarının yanlış şekillenmesine neden olacaktır.


Çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim aşamalarını analitik olarak inceleyen bir bilim dalı olan pedagoji; Çocuklar için dil temalı hikayeler oluşturulurken de dikkatle ele alınması gereken hassas bir alandır. Çocuğun olaylara, kavramlara ve hayatın akışına yeni merceklerle donatıldığı erken çocukluk dönemi, ebeveynleri her adımda iki kez düşünmeye zorlar. Onları kendi bakış açılarıyla yeniden yorumlayabilecekleri boş bir alanla buluşturmak anlamına gelen hikayeler, aslında ebeveynlerin uyumadan önce kullandıkları bir uyku aracından çok daha fazlasıdır. Bazen rüyalara şekil verir, bazen bir kabusa dönüşüp çocuğunuzu uykusundan uyandırır ve en ilginci bu ikisinden daha fazla gerçeğe zemin hazırlar, çocuğunuzun kariyerine ışık tutar. Çünkü küçük bireylerin zihinlerini anne babalarının anlattığından çok daha fazla öğretiyor ve şekillendiriyor.


Çocukların yabancı dil öğrenme yetenekleri oldukça olağanüstüdür. Onlar, yeni kelimeleri ve dilbilgisini doğal bir şekilde öğrenme kabiliyetine sahiptirler. İşte bu yüzden, çocukların İngilizce öğrenme sürecinde hikayelerin büyük bir rol oynadığı söylenebilir. İngilizce kelimesiyle dolu olan hikayeler, çocukların kelime dağarcığını genişletmek, dilbilgisi kurallarını öğrenmek ve iletişim becerilerini geliştirmek için harika bir araçtır.


Qkids English'te yer alan İngilizce hikayeler, çocukların dil öğrenme sürecini eğlenceli ve etkileşimli hale getirir. Kelime dağarcığını geliştirmek için sıkıcı bir kelime listesi veya dilbilgisi kuralları yerine, çocuklar, hikaye içindeki karakterlerle ve olaylarla bağlantı kurarak İngilizce kelimeleri doğal bir şekilde öğrenirler. Bu, onların dilbilgisini anlamalarını kolaylaştırır ve daha iyi konuşma ve yazma becerileri kazanmalarına yardımcı olur.


Çocuklar için İngilizce hikayelerin bir diğer önemli yönü, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olmasıdır. Hikayeler, çocukların farklı dünyaları keşfetmelerini ve kendi hikayelerini yaratmalarını teşvik eder. Bu, dil öğrenme sürecini daha zevkli hale getirir ve çocukları İngilizceyi kullanmaya teşvik eder. Ayrıca, hikaye anlatımı sırasında çocuklar duygusal bağlantılar kurar ve karakterlerin deneyimlerini paylaşarak empati kurmayı öğrenirler.


İngilizce hikayeler aynı zamanda çocukların dinleme ve anlama becerilerini geliştirir. Çocuklar, hikaye anlatımı sırasında İngilizceyi gerçek bir bağlamda duyarlar ve kelime dağarcıklarını genişletirken aynı zamanda cümle yapılarını ve telaffuzlarını da öğrenirler. Hikayelerin içeriği, çocuklara farklı konular hakkında bilgi verirken, dil becerilerini güçlendirme fırsatı sunar.Qkids Çocuklar için İngilizce hikayeleri, ders içeriklerinin tekrarlandığı ve özenle yerleştirildiği eğlenceli kurguları, çocukların ilgisini en üst düzeyde tutacak sevimli kahramanları ve 3-12 yaş arası çocukların İngilizce dil becerilerini geliştirebilecekleri önemli bir dil öğrenme aracıdır. duygusal, zihinsel ve sosyolojik olarak gelişmelerini sağlayacak güçlü dinamikler.
Comments


bottom of page