top of page

8 ila 10 yaş arası çocuklar için en iyi şarkı nedir?

Güncelleme tarihi: 28 Şub

8 ila 10 yaş arasındaki genç öğrencilerin şarkılara ve müziğe karşı ilgileri vardır, bu da bu ortamı kullanarak çocuklara İngilizce öğretmek için harika bir fırsattır. Çeşitli web sitelerinde çocuklara yönelik çok sayıda çevrimiçi İngilizce şarkı ve hikaye bulabilirsiniz. Ayrıca bu amaçla kullanabileceğiniz bazı ilginç şarkılarımız olduğundan makalemize göz atın.

8 ila 10 yaş arası çocuklar için en iyi şarkı nedir?

8 ila 10 yaş arası çocuklar için en iyi İngilizce şarkıların seçimi bireysel tercihlere göre değişebilir ve aynı zamanda çocuklar için çevrim içi İngilizce öğrenmeyi geliştirmenin de iyi bir yoludur. İşte genç öğrenciler için genel olarak uygun ve eğlenceli olan on şarkı.

Pharrell Williams'tan "Happy": Pozitifliği yayan canlı ve neşeli bir şarkı.

Pharrell Williams'ın "Happy" şarkısı dünya çapında bulaşıcı melodisi ve olumlu mesajıyla tanınan bir şarkıdır. "Çılgın Hırsız 2" adlı animasyon filminin müziklerinin bir parçası olarak piyasaya sürülen bu şarkıda Williams'ın duygulu sesi, harika bir ritmi ve canlandırıcı bir melodisi yer alıyor. Şarkının sözleri yaşama sevincini ve mutluluğun basit zevklerini kutluyor.

"Happy"nin akılda kalıcı nakaratı ve neşeli atmosferi, onu müzik türlerini aşan ve her yaştan insanın keyifle dinlediği popüler bir marş haline getirdi. Genellikle kutlamalarda, toplantılarda ve bir miktar pozitifliğe ihtiyaç duyulan anlarda oynanır. Genel olarak "Happy", onu dinleyen herkese iyimserlik ve neşe duygusu getiren modern bir klasiktir.

Bruno Mars'tan "Count on Me": Dostluk ve sadakat hakkında tatlı ve cesaret verici bir şarkı.

Bruno Mars'ın "Count on Me" dostluğun ve desteğin önemini vurgulayan iç açıcı ve güven verici bir balad. Mars'ın ilk albümü "Doo-Wops & Hooligans"ta yer alıyor ve yumuşak melodisi, akustik enstrümantasyonu ve Mars'ın pürüzsüz vokalleriyle tanınıyor.

Şarkı sözleri sadakat ve güvenilirlik mesajını iletiyor ve hem iyi hem de zorlu zamanlarda gerçek arkadaşlara güvenilebileceği fikrini vurguluyor. Tatlı ve basit mesajıyla "Count on Me", her yaştan dinleyicide yankı uyandıran, dostluk için sevilen bir marş haline geldi. Şarkının samimiyeti ve sıcaklığı, onu anlamlı ilişkilerde takdir ve dayanışmayı ifade etmek için zamansız bir seçim haline getiriyor.


song for 8 to 10 year olds

Randy Newman'dan "You've Got a Friend in Me" (Oyuncak Hikayesi'nden): Oyuncak Hikayesi filminden yürek ısıtan ve zamansız bir şarkı.

"You've Got a Friend in Me" Randy Newman'ın "Oyuncak Hikayesi" film serisinin tema şarkısı olarak bilinen şarkısıdır. Arkadaşlığın özünü mükemmel bir şekilde yakalayan, zamansız ve yürek ısıtan bir marş.

Şarkının büyüleyici melodisi, akılda kalıcı sözleri ve Newman'ın kendine özgü vokalleri, onu dostluğun ve sadakatin mükemmel bir müzikal örneği haline getiriyor.

Bu şarkının sözleri, Woody ve Buzz Lightyear karakterleri arasındaki sarsılmaz desteği ve dostluğu ifade ederek tüm serinin tonunu belirliyor. Nostaljik ve rahatlatıcı kalitesi, onu yalnızca filmler bağlamında sevilen bir parça haline getirmekle kalmadı, aynı zamanda kalıcı dostluk bağlarına evrensel olarak saygı duyulan bir övgü haline getirdi ve onu her yaştan dinleyici için mükemmel bir seçim haline getirdi.

"Can't Stop the Feeling!" Justin Timberlake'in dans için mükemmel, enerjik ve akılda kalıcı bir şarkısı.

"Can't Stop the Feeling!" Justin Timberlake'in yazdığı, saf neşe yayan, son derece neşeli ve iyi hissettiren bir marş. "Trolls" film müziğinin baş teklisi olarak yayınlandı. Şarkının bulaşıcı ritmi, canlı ritmi ve Timberlake'in yumuşak vokalleri, pop ve funk'ın karşı konulması zor, karşı konulmaz bir karışımını yaratıyor. Şarkı sözleri, dinleyenleri serbest bırakmaya ve kısıtlama olmadan dans etmeye teşvik ederek, sınırsız bir mutluluk duygusu taşıyor.

Akılda kalıcı korosu ve kutlama havasıyla "Can't Stop the Feeling!" her yaştan izleyicinin favorisi haline geldi ve morali yükseltmeyi ve insanları dans pistinde bir araya getirmeyi amaçlayan her çalma listesine mükemmel bir katkı haline geldi. Şarkının pozitif enerjisi ve eskimeyen çekiciliği, onu neşe ve kutlama anlarının tercihi haline getiriyor.

Shakira'nın (Zootopia'dan) "Try Everything" şarkısı, dayanıklılık ve yeni şeyler denemeyle ilgili güçlendirici ve neşeli bir şarkı.

Animasyon filmi "Zootopia"da yer alan Shakira'nın "Try Everything" şarkısı, dirençliliği ve zorlukları kucaklama isteğini teşvik eden, güçlendirici ve canlandırıcı bir marştır. Shakira'nın dinamik vokalleri ve şarkının yüksek temposu, onu bulaşıcı bir azim kutlaması haline getiriyor.

Sözler kararlılık ve aksilikler karşısında pes etmemenin önemi mesajını iletiyor. Filmin iyimser ve maceracı karakteri Judy Hopps'un teması olan şarkı, dinleyicilere zorluklarla cesaretle ve olumlu bir zihniyetle yüzleşmeye ilham veren evrensel bir çekiciliğe sahip.

"Try Everything" bir film müziğinden çok daha fazlası haline geldi; her yaştan insanı denemeye devam etmeye ve asla pes etmeye teşvik eden motivasyonel bir eserdir.

Sonuç

Bu makaledeki şarkıların hepsi çocuklarınızın ilgisini çekecek. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için qkids çevrimiçi öğretimine göz atın.

Comentarios


bottom of page