top of page

İngilizce çocuk şarkıları ile çocuğunuza İngilizceyi sevdirin - Haftanın Şarkısı - Baby Shark

Qkids English ile çocuğunuz için İngilizce öğrenmeyi ingilizce çocuk şarkıları ile eğlenceli hale getirin!


Çocuklar için İngilizce öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Uzun yaz günleri çocuklarınıza İngilizceyi öğretmek için müzikle dolu bir maceraya atılmanın tam zamanı. Beraber geçireceğiniz yaz tatilinde şarkılar, çocuğunuzun dil becerilerini geliştirmek ve İngilizceyi hızla öğrenmesi için mükemmel bir araçtır çünkü şarkı dinlemek veya söylemek İngilizce yeni kelimeler ve telaffuzlarını öğrenmek için en ideal yöntemlerden biridir. Haydi şimdi bir hafta boyunca günün her anından keyifle dinleyebileceğiniz bir şarkı listesi oluşturun ve çocuğunuzun öğrenme serüvenini daha keyifli hale getirin.

Müziğin büyülü gücünü keşfedin! Sadece gün içinde değil yaz akşamlarında da eğlenerek öğrenmek için şarkı dinlemek İngilizce öğrenmede en pratik çözümlerden birisidir. İngilizce öğretici şarkılar, çocuğunuzun dil becerilerini her seviyede geliştirmek için idealdir. Haftalık olarak belirleyeceğiniz İngilizce çocuk şarkıları listesi, çocuğunuzun sözleri kolayca takip edebildiği ve anlamlı bulduğu şarkılardan oluşmalıdır. Bu şekilde, İngilizceyi öğrenmek hem eğlenceli hem de etkili bir hale gelecektir.

Bununla birlikte, İngilizce çocuk şarkılarını anlamak ve öğrenmek için yardımcı olacak birkaç ipucunu sıralayalım:

• Öncelikle, çocuğun kulağına tanıdık gelen şarkı sözleriyle başlayabilirsiniz. Çocuğunuz yeni bir İngilizce şarkı dinlediğinde, herhangi bir yardım almadan bazı sözcükleri anlayabilir. Bu durum, şarkının genel temasını anlamasına ve diğer kelimeleri tahmin etmesine yardımcı olabilir.

• Unutulmamalıdır ki ana dili İngilizce olanlar dahi yeni bir şarkıyı ilk duyduğunda her kelimeyi anlamayabilir. Çocuğunuzun şarkıyı birden fazla kez dinlemesi, her seferinde önceki dinlemesinde kaçırdığı kelimeleri, telaffuzu veya dil bilgisini yakalaması için ona bir şans daha kazandırır.

• Çocuğunuz şarkıdaki kelimelerin çoğuna veya tamamına hâkim olduğunda sözlerin anlamını öğrenmeye başlayabilir ve işte tam bu süreçte yazılı olsun veya olmasın her bir ifadenin sonraki ifadeye nasıl bağlandığını fark etmeye çalışmasını teşvik etmelisiniz.

Müziği İngilizce öğrenme sürecine dahil ederek çocuğunuzun dil becerilerini geliştirmek artık çok daha kolay. Şimdi hemen tüm dünyada lider çocuklar için İngilizce Programını indirin ve birbirinden eğlenceli İngilizce şarkılar listesiyle tanışarak çocuğunuzun İngilizce öğrenme serüvenini daha da keyifli hale getirin. Müzikle dolu bir dünyada İngilizce öğrenmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı!


Qkids English interaktif öğrenme platformu ile çocuklar için hazırlanmış İngilizce şarkılara erişebilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page