top of page

Yazdır ve Yap: Çocuklar İçin Öğrenmenin Eğlenceli Bir Yolu

Güncelleme tarihi: 27 Oca

Çocukların inanılmaz derecede güçlü bir hayal gücü vardır. Bu hayal gücü onların yaratıcı faaliyetlerde bulunmalarına yardımcı olur. Çocuklara İngilizce öğretmenin çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden biri de basmak yoluyla İngilizce öğrenmektir.

Yazdır ve oluştur, yalnızca çocuğunuzun İngilizce dilini öğrenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onun için harika anlar da yaratır.

Çocuğunuzun İngilizce öğrenmek için bir şeyler yaratmasını ister misiniz? Bu amaçla çocuğunuz yeni kelimeler ezberlemek ve eğlenceli el işleri yapmak için bilgi kartları bastırabilir. Ayrıca yazdırılacak boyama sayfaları ve sayfalar da bulabilirler!

 

4 baskı ve yapım stratejisiyle çocuğunuzun öğrenimini artırın

·         Bilgi Kartları

Bilgi kartlarının pek çok avantajı vardır ve biz onların bazı özelliklerinden bahsedip açıklayacağız:

 • Şekilleri ve renkleri öğrenme: Bilgi kartlarının resim ve kelime ayrıntıları içerdiğini biliyoruz. Bu şekil ve renk görsellerine sahip olmak çocukları okumaya motive ederken, görseller aracılığıyla öğrenmek de anlamalarına yardımcı olur.

 • Cümle yapısını geliştirme: Çocuklar, sözcükleri karşılık gelen görselleri, renkleri ve bilgileri ile birlikte okuyarak, sözcüğün tamamını öğrendikleri için cümle kurma konusunda beceri kazanabilirler ve bu da cümle kurmayı kolaylaştıracaktır.

 • Görsel hafızanın geliştirilmesi.

 • Bilgi kartları ve eşlik eden aktivitelerle eğlence dolu dil öğrenimi.

 • Kompakt boyut ve taşınabilirlik.

 • Çocuklar tarafından kelimeler hakkında yeterli bilgi: Çocuklar, bilgi kartlarını okuyarak ve onlarla çalışarak kelimeler hakkında yeterli bilgi edinebilir, bu da anlamayı kolaylaştırır.

 • Kelimeleri hafızasına ezberlemek: Çocuklar kelimeler hakkında ne kadar çok rehberlik alırlarsa, onları hafızalarında o kadar iyi saklayabilirler.

 • Sağ yarıküre fonksiyonlarını geliştirmek: Bilgi kartlarını okumak beynin sağ yarıküresini aktif öğrenmeyle meşgul olarak uyarır ve sağ yarıkürede performansın artmasına yol açar.

Print and Make

Bilgi kartlarını yazdırma ve oluşturma araçlarından biri olarak kullanmak aynı zamanda uygun maliyetli olma avantajını da sunar.

Ancak çocuklar şekilleri, renkleri ve beraberindeki metni görselleştirerek tüm kelimeleri etkili bir şekilde ezberleyebildiği için öğrenme süreci büyük ölçüde gelişmiştir. Çocukların renklendirip yazabileceği bazı bilgi kartları da var!

 

·         El sanatları

Baskı ve yapım araçlarından biri olan el sanatlarını kullanarak çocuklara dil öğretmek, onlar için ilgi çekici ve etkili bir teknik olabilir. Öğretmek istediğiniz konular ve kelimelerle ilgili el sanatları etkinliklerini seçin.

Örneğin çocuklara renkleri öğretmek istiyorsanız renkli kağıtlar ya da çeşitli boyalar kullanarak el işi etkinlikleri tasarlayabilirsiniz.

Resim ve kartların kullanılması çocukların dil öğrenmesine yardımcı olabilir. Konuyla ilgili resimleri kesebilir ve bunları çocuklara el işleri yapmaları için sunabilir, aynı zamanda ilgili kelimeleri de öğrenebilirsiniz.

El sanatları aktivitelerine katılırken çocuklara açıklamalar yapın ve onlarla aktivitenin unsurları hakkında konuşun. Etkinlikle ilişkili kelimeleri kullanmak ve el sanatları bileşenlerinin ayrıntılı açıklamalarını sağlamak, çocukların hayatlarının farklı alanlarındaki kelimeleri öğrenmelerine yardımcı olur.

 

   

·         Çalışma sayfaları

İngilizce çalışma sayfası, İngilizce dil becerilerini pratik etmek ve geliştirmek için kullanılan bir tür eğitim kaynağıdır. Bu çalışma sayfaları genellikle çocukların okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan çeşitli alıştırma ve etkinliklerden oluşur.


 print flashcards to memorize new words

İngilizce çalışma sayfaları genellikle aşağıdaki gibi etkinlikleri içerir:

 • Cümleleri uygun kelimelerle tamamlama

 • Cümleleri çevirme

 • Dilbilgisi ve yazım hatalarını tanıma ve düzeltme

 • Verilen resimlere veya cümlelere göre soru sorma ve cevaplama

 • Parça okuma alıştırmaları yapma ve ilgili soruları cevaplama

 • Dinleme alıştırmaları ve cümlelerin doğruluğunu belirleme

 • Çeşitli konularda kısa metinler yazmak

 • Telaffuz pratiği yapmak ve doğru veya yanlış sesleri ve kelimeleri belirlemek

 • Bu çalışma sayfaları alıştırma kitapçıkları, basılı sayfalar veya çocukların erişebileceği elektronik dosyalar şeklinde olabilir. Tasarımları ve formatları genellikle büyüleyici ve çocukları İngilizce öğrenmeye teşvik edecek şekilde ilgi çekicidir.

İngilizce çalışma sayfalarının kullanılması, çocukların dil becerilerini geliştirmelerine ve İngilizce dilini anlama ve ustalıklarını geliştirmelerine yardımcı olabilir.

 

·         Boyama

Renklendirmeyi kullanmak aynı zamanda baskı ve yapım araçlarından biridir. Boyama ve çizim kullanarak çocuklara İngilizce öğretmenin en iyi tekniği, çocukların resimlerin yanında İngilizce kelimeleri görmelerine ve boyama etkinliklerine katılmalarına olanak tanıyan resim ve çizimler kullanmaktır.

İngilizce dilinin çeşitli yönleriyle ilgili görselleri seçin. Örneğin, hayvan görselleri, ev görselleri, hava durumu modelleri vb. seçin. Yanlarına resimlerle ilişkili İngilizce kelimeler yazın.

Her resim için bir veya birkaç uygun kelime seçin ve bunları resmin yanına yazın. Daha sonra çocukların resimleri renklendirmesine izin verin. Bu süreç onlar için son derece ilgi çekici ve keyifli olabilir.

 

 

 

 

 

Comentários


bottom of page