top of page
ALL SESSONS.PNG

Çocuklar için İngilizce

english stories for children

Momo Monkey

koala for young students

Koby Koala

english interactive stories

Frank

listen english stories for kids

Etsy

Göz At!

english for children

Qkids English Hikayeleri Benzersizdir !

Hikayeler her çocuğun büyümesinde ve kişisel gelişiminde yeri doldurulamaz bir role sahiptir. Okudukları kitaplar ve farklı senaryolar aracılığıyla karşılaştıkları karakterler, onların gerçek yaşam deneyimleri içindeki duygu ve kavramları ilişkilendirmelerine ve hayal güçlerinin artmasına olanak tanıyor. Kitapların kendi bilgilerinin referansı olduğu algısını konumlandırırlar ve herhangi bir konuda derinlere inmek istediklerinde bilinçleri onları kitabın kapağını açmaya yönlendirir. Okumak aynı zamanda çocukların dil altyapısının yanı sıra özgüvenlerini geliştirmelerine, duygularla baş etmelerine ve dayanıklılık kodu kazanmalarına da olanak tanır.

Özgüven inşa edin!

Genç yaştaki bireylerin iyi okuma becerisine sahip olması özgüveninin daha erken oluşmasını sağlar ve bu da ilgili karakteristik alanlarda gelişmeye yol açabilir. Bilimsel çalışmalar, daha iyi okuma becerisine sahip çocukların okullarda daha yüksek performans gösterdiklerini ve aynı zamanda sınıftaki akranlarına göre daha iyi sosyal statü sinyallerine sahip olduklarını, bunun da diğer sosyal becerilere sonuç olarak yansıdığını ve onlara yaşamda doğru rotayı bulmaları için yeterli özgüven sağladığını kanıtlamıştır. Hikayeler, çocuklara insanların hayatlarının neye benzediğini, nerede yaşadıklarını, küresel sorunlar hakkında bilgi sahibi olduklarını ve uluslararası standartlar farklılıklarının farkında olduklarını göstermenin güvenli yoludur.

english songs for children.png
English Stories for children.png
They are my books (1).png

Rol modeller üzerinden özgüven inşa etmek

self confidence by kids english learning through stories
momo5 (2).png

Öğrenme ve Dil Deneyimi

Çocuklara yönelik İngilizce Hikayeler, çok küçükler için animasyonlu hikayelerden başlayarak, genç yaşlar için daha karmaşık bağlamlara doğru ilerleyerek yeni sözcükleri, terminolojiyi ve fikirleri çocuğun kendi diline tanıtmanın harika bir yoludur. İngilizce hikayeler çocukların şekil, boyut, anlam, dolgunluk, boşluk, hız ve renk, yüksek ve alçak, sıcak veya sıcak, yukarı ve aşağı, iç ve dış, miktar ve nesnelerin adları gibi durumları ve kavramları öğrenmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca çocuklara odasını toplama, dişlerini fırçalama, hayvanlara iyi davranma, kişisel bakım ve basit yemek hazırlama gibi tanımlanabilecek günlük rutinleri de öğretebilirler.

Çocuklar için İngilizce Hikayeler aynı zamanda çocukların birbirlerine yardım etmenin önemi, işbirliği ve zamanın değeri, başkalarıyla katılım ve sosyal beceriler gibi daha karmaşık fikirlere aşina olmalarını sağlamak için de faydalıdır. Çocuk psikolojisinde, doğal afetler, aile sorunları veya diğer beklenmedik durumlar gibi travmatik olayları açıklamaya çalışırken hikayeleri kullanmak ve hikayeler yoluyla tanınan karakterlerle ilişki kurmak çok yaygındır.

Gerçek hayata dayanan İngilizce Kurgu hikayeleri aynı zamanda çocuklara kendi yaşam deneyimleri ve konumlandırmaları konusunda da yardımcı olabilir; onlara dünyanın ne kadar farklı olduğunu ve bazı toplumların yaşamlarının kendi yaşam rutinlerinden çok farklı olduğunu gösterir.

İngilizce hikayeler aracılığıyla öğrenmenin bu kadar etkileyici yanı da sürecin doğal bir şekilde yürütülmesidir. Hiçbir gerçek ve yapay öğretim söz konusu değildir; sadece okuyarak ve doğal ortamdaki olayları bağlamsallaştırarak öğrenirler.

Qkids English Örnek Hikaye

KOBBY THE LITTLE CHEF

Qkids English, ilgi çekici senaryolar dahilinde çocuklarınızın ilgi duyacağı ve doğrudan ilgi duyacağı Qkids sevimli karakterlerine dayalı seviye bazlı hikaye envanterine sahiptir. Çocuklarınızın Qkids etkileyici hikayeleri aracılığıyla kalıcı olarak dil öğrenmesine izin verin.

englsh_story_for_kids_.png

Qkids hikayeleri ilgi çekici senaryolardan daha fazlasıdır.

Qkids Interactive Learning Platform'daki çocuklara yönelik İngilizce hikayeler yalnızca iyi işaretlenmiş içeriklerden oluşmaz, aynı zamanda akademik müfredat yoluyla öğrenilen bağlamı güçlendirmek için de tasarlanmıştır.

Hikayelerde kullanılan gramer yapısı ve tercih edilen kelime dağarcığı, öğrencilerin tekrarlama fırsatına sahip olduğu ve bağlamsal öğrenmeden faydalandığı, yalnızca aktarılan öğretilere atıfta bulunur.

Qkids Hikaye Kitapları

English Stories for children.png
qkids english books for children

​Qkids özelleştirilmiş kütüphanesi, etkileşimli öğrenme platformunun öne çıkan bir bölümüdür; çocuğunuzun seviyesine uygun ilgi çekici çocuk hikayelerinden oluşan kitaplardır. Qkids İngilizce kitapları, ilgi çekici resimler ve düşündürücü senaryolarla dil öğrenme yeteneğini güçlendirir ve çocuğunuzun coşkusunu yaratır.

Çocuğunuzu Qkids İngilizce hikayeler dünyasına ilk adım için davet etmeye hazırsanız, Qkids İngilizce Yerleştirme Testi aracılığıyla uygun seviyedeki kitaplara erişmeyi unutmayın!

english books for kids qkids

Qkids Seviye Tespit Sınavı ile doğru kitap seviyesine erişin!

 

Qkids İngilizce Etkileşimli Öğrenme Platformunun Yerleştirme Testi, bir ebeveyn olarak çocuğunuzun daha fazla okumaya motive olmasına ve okuma alışkanlığını yavaş yavaş geliştirmesine yardımcı olacak en iyi kitapları seçmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Qkids English Stories for Children, yaklaşık 3-12 yaş arası çocuklar için uygundur.

Bazen bir ebeveynin veya öğretmenin çocuğunuzun tam olarak hangi seviyede olduğunu bilmesi zor olabilir; bu nedenle, amaca yönelik test, çocuğunuza en uygun kitap düzeyinin hızlı bir şekilde analiz edilmesi için tasarlanmıştır. Çocuğunuz için uygun seviyeyi teşhis ettikten sonra, onun için uygun ve faydalı olan çeşitli kaynakları keşfedebilirsiniz.

qkids english for kids learn english reading books.jpg
qkids characters for online english for kids

Qkids English &
Hikayeler

3.2M+ Aktif Öğrenci ile Dünya Lideri

qkids online english learning for kids
Lesson stories
english story books
English Stories Library
bottom of page